UGLJEVIK, Zamjenik načelnika opštine Ugljevik Simo Popović rekao je juče da je spreman da da ostavku jer nezadovoljan stanjem u kojem se nalazi ova opština.
On tvrdi da je budžetski deficit blizu pet miliona maraka i da opština, samo po osnovu plata radnika i drugih obaveza, duguje radnicima dva miliona maraka.
Studentima, kako kaže, nije isplaćeno deset stipendija, kao ni podsticaji za privredu i poljoprivredu za prošlu i pretprošlu godinu, iako u opštini stalno naglašavaju kako stimulišu proizvodnju.
– Iako spadamo u red najrazvijenijih opština, došli smo u situaciju da ne možemo servisirati sopstvene potrebe, a kamoli obaveze prema stanovnicima opštine – izjavio je Popović.
On je podsjetio da opština Ugljevik od “Elektroprivrede RS” na ime rente svake godine dobija pet do šest miliona maraka, što čini polovinu budžeta opštine.
– Taj novac je namijenjen za kapitalna ulaganja i ne bi se smjela ulagati u tekuću potrošnju – istakao je Popović.
Veliki deficit u budžetu Popović je objasnio gomilanjem problema u dva mandata, ali i time što je vlast najviše para potrošila za kampanju na posljednjim opštim izborima finansirajući SDS kandidate za poslanike.
Sve je kulminiralo, kaže Popović, u januaru prošle godine kada je bila kriza vlasti u opštini jer nije bilo potrebnih 11 odbornika za skupštinsku većinu.
– Moje nezadovoljstvo radom Opštinske uprave datira još od poslije lokalnih izbora 2008. godina kada sam tražio od mojih stranačkih kolega da se koalicija napravi sa PDP-om i SNSD-om kako bi vlast bila funkcionalna – dodao je Popović.
Popović kaže da je nezadovoljan i pozicijom zamjenika načelnika, kao drugog čovjeka u izvršnoj vlasti opštine, jer nije mogao da potpisuje ništa ako je načelnik opštine Vasilije Perić odsutan, iako je to, kako je naglasio, definisano zakonom i Statutom opštine Ugljevik.
Simo Popović je, kaže, odlučio da napusti SRS RS i postane član SNSD-a, a mandat zamjenika načelnika je stavio na raspolaganje SRS RS.
Vlast
Vlast u Ugljeviku čine odbornici SDS-a, kao najveće partije, zatim SRS RS, Srpske radikalne stranka “Dr Vojislav Šešelj”, SDA i nezavisni odbornici. Od ukupno 21 odbornika, skupštinsku većinu dugo je činilo 11 odbornika pa je, ranije, bilo i ucjena od strane “11 odbornika”. Glas Srpske
Komentariši