Let do Evrope za 100 evra

avionBEOGRAD,  Građani Srbije će od naredne godine avionom moći da putuju u gradove regiona za nešto više od sto evra.

Tako će cijena povratne karte iz Beograda do Bukurešta biti od 132 evra sa svim taksama preko kompanije „Tarom“, dok će povratna karta do Budimpešte koštati 99 evra preko avio-kompanije „Malev“.

Rumunska kompanija će od decembra za Beograd letjeti avionom ATR 42 tri puta nedjeljno, dok će mađarski „Malev“ imati letove svakog dana. Ono što je još važnije, otvara se mogućnost povezivanja sa velikim svjetskim metropolama, pa će tako putnici koji odluče da putuju „Malevom“ i presjedaju u Budimpešti, moći da otputuju do evropskih metropola kao što su Amsterdam, Berlin, London, a u planu je i let za Larnaku i sve to za manje od 100 evra. Iz Bukurešta je moguće otputovati u druge evropske gradove za Frankfurt i Minhen za 93 evra.

Od naredne godine će i slovenačka „Adrija ervejz“ i hrvatska „Kroacija erlajnz“ letjeti iz srpske prestonice, ali s obzirom na to da će one prve letove obaviti za nešto više od tri odnosno pet mjeseci još nije poznata cijena povratne karte.

Kao dobro poređenje koliko bi mogle da se kreću cijene karata ovih kompanija za letove do Beograda, mogu da posluže njihovi trenutni cjenovnici za gradove regiona. Povratna karta od Sarajeva do Ljubljane trenutno kod „Adrije“ iznosi 222 evra, dok povratna karta za letove na liniji Zagreb-Sarajevo i Zagreb-Skoplje košta 164 evra kod hrvatskog nacionalnog avio-prevoznika.

Cijene karata bi trebalo da budu još povoljnije kada na srpsko nebo stigne veći broj lou kost kompanija. Očekuje se dolazak „Izi džeta“, „Rajan era“ i „Viz era“, dok će od 1. februara iz Beograda za Beč leteti kompanija „Flaj Niki“, a cena povratne karte se kreće 58 evra.

Pročitaj više:  Restrikcije u osiguranju radnika

Da niske cijene karata koje nude niskotarifne kompanije dovode do pada cijena i kod ostalih avio-prevoznika pokazuje primjer velike njemačke „Lufthanze“. Ova kompanija je najavila skoro pojeftinjenje karata i do 40 odsto. Po uzoru na niskotarifne avio-kompanije i u „Lufthanzine“ avione biće ugrađeno više sjedišta. „Dojče vele“ prenosi da hrana ostaje besplatna, ali će je biti u manjim količinama. B92

Comments

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

More posts