Nikolić: Kinezi zainteresovani za srpsku govedinu

BEOGRAD, Kina je zainteresovana za uvoz 500.000 tona goveđeg mesa godišnje, istaknuto je u Beogradu u razgovoru predsjednika Srbije Tomislava Nikolića sa ministrom u kineskoj Generalnoj upravi za kontrolu kvaliteta, inspekciju i karantin Džijem Šupingom.

Nikolić je istakao da je Srbija spremna da ispuni sve uslove koje zahtijevaju kineski standardi da bi realizacija ovog posla počela što prije.

On je rekao da je ovaj projekat velika poslovna šansa za Srbiju i da će Srbija, čim kineska Generalna uprava završi svoj rad i uvjeri se da srpski proizvodi zadovoljavaju traženi kvalitet, biti spremna da započne izvoz mesa u Kinu, saopšteno je iz Pres-službe predsjednika Srbije.

Na sastanku je istaknuto da su brojne kineske kompanije zainteresovane da ulažu u srpsku poljoprivredu, a DŽi je naglasio da je Generalna uprava spremna da svim takvim kompanijama dodijeli olakšice u njihovom poslovanju.

On je istakao da se uskoro očekuje i početak izvoza srpskih poljoprivrednih proizvoda u Kinu, te dodao da je cilj njegove posjete Srbiji da se realizuje dogovor Nikolića sa kineskim predsjednikom Si Đinpingom nedavno u Pekingu.

Kineska Generalna uprava za kontrolu kvaliteta, inspekciju i karantin danas će sa Ministarstvom poljoprivrede Srbije potpisati memorandum o bezbjednosti i kvalitetu u postupku trgovine hranom.

Tokom nedavne Nikolićeve posjete Kini, u susretu sa kineskim predsjednikom Sijem dogovoreno je i da kineska Generalna uprava za kontrolu kvaliteta, inspekciju i karantin što je prije moguće dođe u Srbiju, kako bi se uvjerila u kvalitet srpskih poljoprivrednih proizvoda koji će se izvoziti na tržište Kine.

Samo tri sedmice nakon dogovora sa kineskim predsjednikom Sijem, u Srbiju je doputovala delegacija Generalne uprave za kontrolu kvaliteta, inspekciju i karantin, koju predvodi ministar u Generalnoj upravi DŽi Šuping.

Pročitaj više:  Poziv bugarskim investitorima da ulažu u Srpsku

Brzina reagovanja kineske Generalne uprave za kontrolu kvaliteta, inspekciju i karantin smatra se ključnom, jer je samo njihova ocjena kvaliteta srpskih proizvoda nedostajala da se realizuje ovaj veliki izvozni projekat. Srna

Comments

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

More posts