Hladi se tržište nekretnina na Budvanskoj rivijeri

BUDVA, Ekspanzija prodaje nekretnina, koju su donijeli ruski investitori, ušla je u fazu zatišja, govore poslednje informacije sa Budvanske rivijere. Stanovi se retko mogu prodati po cijenama od prije godinu dana.
 Ni najiskusniji agenti, koji se godinama bave prometom nekretnina, ne usuđuju se da prognoziraju u kom pravcu će se dalje kretati cijene na ovom dijelu primorja, jer već pola godine prodaja skoro da je potpuno stala.
 U opštini Budva, ako je suditi po planiranoj naplati poreza, predviđaju da će ove godine prodaja biti skoro prepolovljena.
 U bliskoj prošlosti je bilo drugačije. Budvanska rivijera je reagovala na dolazak stranaca, posebno Rusa, pa su za kratko vrijeme cijene nekretnina uvećane i nekoliko puta. Kvadrat stana u starom gradu u Budvi je dostizao cenu čak od 3.500-7.000 evra, a posebno su bile visoke cijene kuća i stanova u elitnim zonama Svetog Stefana i Miločera, gde su stranci plaćali kvadrat i 10.000 evra.
 Međutim, prema svim podacima, to su sada prošla vremena, jer se kvadrat stana u Budvi može kupiti ispod 2.000 evra. Lokalni agenti ne žele da govore javno, zbog čega se ovo dešava, mada mnogi smatraju da je ponuda isuviše velika. Samo ove godine gradi se više od 1.500 stanova od kojih će polovina biti za tržište.
 Domaći eksperti i vlasnici agencija za prodaju nekretnina već nekoliko mjeseci upozoravaju da je tržište nekretnina u Budvi prezasićeno, da su cijene prenapuhane u odnosu na druge dijelove Jadrana.
 Vlasnik budvanske agencije za nekretnine “Imperija” Dragan Nikolić ocjenjuje da bi do novog talasa investitora i kupaca nekretnina, pa i do novog skoka cijena, moglo da dovede usvajanje seta imovinskih zakona, kojima bi trebalo da budu izjednačena vlasnička prava stranaca i građana Crne Gore.
 “Ne vjerujem da će ovaj skok cijena biti kao onaj pre dve godine, ali se u svakom slučaju očekuje veće interesovanje”, procenjuje Nikolić.

Comments

Jedan komentar na na “Hladi se tržište nekretnina na Budvanskoj rivijeri”

  1. savo Avatar
    savo

    Kakav zakon u Crnoj Gori , to su sve bizmismeni kao i Ratomir Spaic iz BiH koji je posedovao i sada poseduje kamenolom Lapinica, koji je dobio na koncesiju od vlade RS , a obaveze nije izvrsavao kako prema drzavi tako ni prema zaposlenim u RMG com . Sarajevo ..

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

More posts