BEOGRAD, Prvo mjesto na izvoznoj listi Srbije u novembru zauzeo je kukuruz sa 74 miliona dolara, dok je sirova nafta, sa vrijednošću od 89 miliona dolara, bila prvi uvozni proizvod, pokazali su podaci Republičkog zavoda za statistiku.
Na drugom mjestu izvozne liste su toplo valjani proizvodi – gvožđe i nelegirani čelik u koturovima, sa 33 miliona dolara, dok je treći po izvozu rafinisani šećer, sa 28 miliona dolara.
Izvoz smrznute maline vrijedio je 19 miliona dolara, garnitura provodnika za paljenje smo izvezli za 16 miliona dolara, koliko je vrijedio i izvoz novih spoljnih guma za putničke automobile.
Ploče i limove od aluminijuma Srbija je izvezla za 15 miliona dolara, koliko je vrijedio i izvoz valjanih proizvoda prevučenih kalajem. Slijede ženske čarape sa 14 miliona dolara, koliki je bio i izvoz električne energije.
Drugi na uvoznoj listi je prirodni gas, sa 69 miliona dolara, treći je uvoz uglja, sa 34 miliona dolara, a na četvrtom mjestu uvozne liste su “ostala nafta i ulja od bituminoznih minerala” sa 33 miliona dolara.
Slijedi uvoz poluproizvoda od gvožđa i nelegiranog čelika, sa 25 miliona dolara, rafinisani bakar je uvezen za 24 miliona dolara, koliko je vrijedio i uvoz autobusa i minibuseva.
Električnu energiju smo uvezli za 23 miliona dolara, a na predajnike sa ugrađenim prijemnikom potrošili smo 20 miliona. Posljednji na uvoznoj listi su lijekovi za maloprodaju sa 18 miliona dolara. Emg.rs
Ova Politika privatnosti definiše politike kontrolora podataka: portal Capital.ba, Jovana Dučića 52, Banja Luka 78 000, Republika Srpska, BiH u daljem tekstu portal Capital o prikupljanju, korišćenju i otkrivanju vaših podataka koje prikupljamo kada koristite našu web stranicu www.capital.ba Kontakt osoba zadužena za rukovođenje i nadzor prikupljanja i obrade ličnih podataka: info@capital.ba
Pristupanjem ili korišćenjem naše internet stranice, pristajete na prikupljanje, korišćenje i otkrivanje vaših informacija, odnosno ličnih podataka, u skladu sa ovom Politikom privatnosti.
Više pročitajte na našoj stranici Politika privatnosti.
Komentariši