ZAGREB, Federalni ministar prometa i komunikacija Denis Lasić posjetio je HT Eronet gdje je, s članovima Uprave, razgovarao o trenutnoj situaciji na području telekomunikacija te poslovanju i razvojnim i ostalim planovima ovog poduzeća, javlja Hrvatski Medijski Servis.
Kazano je kako je telekomunikacijsko tržište u BiH iznimno konkurentno jer na njemu, uz tri dominantna telekom operatera, djeluje još desetak drugih.
Ovo je tržište u potpunosti liberalizirano i otvoreno, stoga iznenađuje najava Regulatorne agencije za komunikacije o smanjenju cijena usluga što bi se posebno negativno odrazilo na poslovanje HT Eroneta kao najmanjeg operatera. Kako ističu u HT Eronetu, takav primjer ne postoji nigdje u okruženju te su pozvali na preispitivanje odluka RAK-a.
Ministar Lasić se složio s članovima Uprave HT Eroneta da se, u izravnom kontaktu s RAK-om, predoče svi relevantni podaci i pokazatelji, u slučaju da u Agenciji nisu upoznati s nekima od njih, a sve kako bi se došlo do najprihvatljivijeg rješenja koje bi zadovoljilo i potrebe korisnika i održivi razvoj telekom operatera.
Razgovarano je i o položaju HT Eroneta u odnosu na zajednicu i okruženje te istaknuto kako ovo poduzeće, u skladu sa svojim predznakom društveno odgovornog, nastoji, u svakom trenutku, osluškivati puls zajednice i raditi najbolje u njezinu interesu. Svojim će korisnicima HT Eronet i ubuduće nastojati pružiti najbolju uslugu, s osobitim naglaskom na podizanje kvalitete, a sve radi povećanja obima usluge i zadovoljstva klijenata koji su HT Eronetu na prvome mjestu. Najavljeni su, također, snažna tehnološka transformacija i ulaganja u pristupnu mrežu.
Ministar Lasić iskazao je potporu HT Eronetu kao jednome od najvažnijih strateških poduzeća na ovim prostorima, ne samo na području telekomunikacija, već i u širem kontekstu, te obećao potporu svim nastojanjima koja će u konačnici voditi prosperitetu, boljem poslovanju i pozitivnim rezultatima kao važnom zalogu za budućnost telekom sektora. Biznis.ba
2 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
ha,ha,ha,ha….kakose mnopolisti bore za cijene, tako i farmaceuti.
Kako rade, drugi operateri u drugim državama, pa im odgovaraju normalne cijene, normalne dužine prepaid uplata, odnosno postalo normalno da mobilni telefon se koristi.
Pogledajte gospodo ih HT Eroneta, koje su cijene kod vašeg gazde u RH, kao i m.tel kod zvog gazde MTS u R.Srbiji.
Do pet puta imaju povoljnije pakete, e malo zapnite, već u ovoj vukoj**** da vam je da se ponašate, kako vi hoćete, a razumijem vas jer nam je tako u svim sferama života.
posjedovanje telefona, interneta i kablovske tv nije od egzistencijalne važnosti, tj. usluge telekom operatera su na dobrovoljnoj bazi a ne pod moranje. politički populizam koji se mješa u ekonomske tokove šteti ne samo domaćim zdravim kompanijama već negativno djeluje i na privlačenje stranih investicija a samim tim i na otvaranje radnih mjesta i podizanje standarda stanovništvu. sigurno jedan od razloga većih cijena telekom usluga kod nas u odnosu na region leži u činjenici da je razruđenost stanovništva kod nas veća nego u drugim sredinama (npr. nije isto opsluživati tržište beograda sa 2 miliona stanovnika i rs sa 1,3 miliona stanovnika) a samim tim i zahtjeva veće troškove u infrastrukturi u odnosu na okruženje. ono što mene interesuje s obzirom da su ht eronet i bh telecom u većinskom vlasništvu države (i mtel je ali druge države) dali je parlament bih donjeo odluku o zabrani mješanja države (u smislu novčanih poticaja) a u slučaju da bh telecom i ht eronet budu poslovale negativno. jer u suprotnom smatram da je ova odluka parlamenta bih isključivo donjeta protiv ostalih telekom operatera (a pored m:tel-a ima ih još) jer se finansijskim poticajima od strane vlade fbih-a mogu dampingovati cijene njihovih telekom operatera i time naštetiti tržišno orjentisanim telekom operaterima u bih.