BANJALUKA, BEOGRAD – U završnoj fazi je proces preuzimanja Komercijalne banke Beograd, koju je kupila NLB banka. Slovenački investitori su donijeli odluku da se zahvale dosadašnjem rukovodstvu i razriješe kompletan upravni odbor banke te na njihova mjesta postave svoje ljude. Nakon Beograda očekuje se da će do kadrovskih promjena uskoro doći i u „Komercijalnoj banci“ u Banjaluci.
Na vanrednoj sjednici skupštine akcionara koja je održana 11. decembra dužnosti je razriješena Marija Sokić, predsjednik Upravnog odbora banke te Daniel Pantić, Dejan Hadžić, Katarina Šušić, Goran Knežević i Zoran Jović koji su bili članovi Upravnog odbora.
Novi predsjednik Uprave je Arčibald Kremser, a uz njega u upravi banke će biti Blaž Brodnjak, Uršula Kovačić, Igor Zalar, Marko Jerič, Vesna Vodopivec, Nenad Filipović, Gaj Ričard Stil Stivens i Dragan Đuričin.
Međutim, treba napomenuti da će donesene odluke stupiti na snagu tek kada proces preuzimanja bude u potpunosti završen. Prethodno Narodna banka Srbije mora dati saglasnost na preuzimanje, a u potpunosti mora biti isplaćena i kupoprodajna cijena.
Komercijalna banka prodata je NLB banci za 387 miliona evra, a očekuje se da će novac biti isplaćen do kraja godine. Iz NLB-a je ranije potvrđeno kako će zadržati brend Komercijalne banke.
Inače, nakon smijena u Beogradu, izvjesno je da će Slovenci uskoro da se pozabave i upravom banke u Banjaluci.
Skupština akcionara banjalučke Komercijalne banka je u februaru donijela odluku o isplati bonusa članovima uprave iz neraspoređene dobiti od ukupno 432.333 KM za period od 2016. do 2018. godine.
CAPITAL: Dejan Tovilović
3 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Ljubljanska banka je svojevremeno napravila gminastiku stoljeća. Gurnuta u stečaj, ojadila je hiljade povjerilaca (štediša, deponenata, itd.). Što privatnih ali, najviše državnih firmi. Država Slovenija (narod) prihvatila na sebe dug koje je Ljubljanska banka imala prema štedišama. Šta se nakon toga dešava. Zadržavši svu nepokretnu imovinu (zgrade, itd.) pravi se NLB (odkud baš taj naziv) i ponovo kreće u “pljačku”. Tako, mic po mic, dođoše i do Srbije i, sada, kupiše najveću i jedinu državnu banku koja nešto vrijedi. Nazdravlje. Slovenci su najveći krivci za raspad ex YU (da oni nisu krenuli u secesiju, ne bi ni Hrvatska), ovim potezom naplatiše ratni plijen. Ne ratnu odštetu. E dragi Tito da sada ustaneš iz groba i vidiš kakve si monstrume napravio.
vraca se vesli snajder u upravni odbor. sjecam se kad je igrao sa balotelijem u interu, pa onda bio u upravnom odboru banke u bl
Zar nije ovu banku u BLuci napustilo 30 ljudi za godinu dana? To je dobar pokazatelj stanja, sreca da je neko preuzme.