Ukupni odlazni saobraćaj fiksne telefonske mreže u trećem kvartalu iznosio je 371.264.377 minuta i bilježi pad od 0,8 posto u odnosu na isti period lani, podaci su Agencije za statistiku BiH.
Broj korisnika mobilne mreže u trećem kvartalu iznosio je 3.472.994 i smanjen je za 8,7 posto, dok je odlazni saobraćaj mobilne mreže u trećem kvartalu iznosio 629.436.262 minuta, što pokazuje rast od 7,7 posto u odnosu na treći kvartal lani.
Broj poslanih SMS poruka u trećem kvartalu bio je manji za 17,5 posto, dok je broj poslanih MMS poruka veći za 17,5 posto u odnosu na treći kvartal lani.
Ukupan broj internet priključaka putem fiksne mreže u trećem kvartalu iznosio je 751.250 i bilježi rast od 6,1 posto u odnosu na isti period prošle godine. Indikator.ba
5 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Nema dijaspore i turista da kupuju nove SIM kartice na kioscima.
Ako mobilni operateri budu i dalje naplaćivali prelazak na USIM karticu, imali ograničene data pakete, uz smanjenu mobilnost i nedostatak turista, kao i Koronu, naredna godina biće još gora.
Komentari nestaju.
Povlačim riječ. Tehnička greška.
A bilo je i izseljevanja, prije svega u dijelu tog razdoblja koji je bio prije korone plus mortaliteta; demografija ce iz godine u godinu predstavljati sve veci problem za sve firme koje zive od prodaje domacim kupcima, pa i onima koja treba radna snaga.