PODGORICA – Predstavnici Evropske komisije istakli su da se Crna Gora sa 413 miliona evra iz Plana rasta za zapadni Balkan podstiče da u kratkom roku, kombinacijom reformi i investicija, uveća stopu ekonomskog rasta i ubrza proces pristupanja EU, saopšteno je iz Vlade u Podgorici.
Članovi delegacije crnogorske Vlade, koja boravi u Briselu, naveli su da su snažno opredijeljeni da, zajedno sa Evropskom komisijom, kroz instrument Plana rasta rade na planiranju i praćenju sprovođenja reformi koje će doprinijeti ekonomskom i ukupnom razvoju društva.
Evropska komisija je predložila dodatni investicioni paket od šest milijardi evra za zapadni Balkan kroz obezbjeđivanje dvije milijarde bespovratnih sredstava, a četiri milijarde u vidu povoljnih zajmova.
“Na taj način, EU želi da podstakne ekonomski rast, smanji značajnu razliku u životnom standardu između zapadnog Balkana i EU i podstakne region na sprovođenje intenzivnijih reformi u procesu evropske integracije”, poručili su iz Evropske komisije. Srna
2 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Trebala bi EU zahtijevati da se potpišu ugovori gdje bi se tačno odredilo što je potrebno učiniti da se ne vračaju donirana sredstva. U slučaju da se ne postignu određeni rezultati i ti rezultati ne budu trajali minimalno deset godina sredstva se moraju vratiti sa velikim zateznim kamatama. Ovako daju pare na obećanja a od rezultata skoro ništa.
i tako u krug prethodnih 30 godina