PRIJEDOR, U Prijedoru se posljednjih godina bilježi znatan i konstantan pad nezaposlenosti i rast zaposlenosti, a pozitivni trendovi posljedica su finansijske podrške lokalne zajednice i podsticaja iz republičkog budžeta, izjavila je načelnik Odjeljenja za privredu i poljoprivredu grada Prijedora Zinajda Hošić.
Zahvaljujući projektima Vlade Republike Srpske i aktivnim mjerama i programima podrške Zavoda za zapošljavanje Srpske, u prijedorskoj regiji lani je zaposleno 151 lice, dok su podsticajima iz budžeta grada Prijedora do posla došla 144 lica.
Najviše je povećan broj zaposlenih sa srednjom i nižom stručnom spremom, a broj lica kojima je u 2014. godini zaključen radni odnos manji je za 83 od broja novozaposlenih lica.
“Važno je napomenuti da su razlozi prestanka ili zaključenja radnog odnosa, pored zatvaranja firmi i otpuštanja radnika, i odlazak radnika na rad u druge države, opštine i gradove, kao i sticanje zakonskih uslova za odlazak radnika u penziju”, navodi se u informaciji i stanju zaposlenosti i nezaposlenosti na području Prijedora u 2014. godini.
Hošićeva je navela da se od ove godine vodi i evidencija o broju radnika koji se vode kao nezaposlena lica, ali koji rade po ugovorima o djelu ili o privremenim i povremenim poslovima i ostvaruju lična primanja, dodajući da je takvih lica u Prijedoru trenutno 350. Srna
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Da li se vodi evidencija o ljudima koji se ne vode kao nezaposleni, a imaju samo 20%radnog vremena? Najviše takvih ljudi je u prosvjeti.