BANJALUKA, Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da je Srbija najveći spoljnotrgovinski partner Srpskoj i da se radi na ideji uvezivanja što većeg broja zajedničkih projekata.
Dodik je rekao da se radi na tome kako da se privredne firme iz Srpske uključe u neke velike infrastrukturne projekte u Srbiji.
“Treba da vidimo kako da zamah razvoja poljoprivrede u Srbiji prenesemo u Srpsku, a industrija namještaja iz Srpske da više bude prisutna u Srbiji”, istakao je Dodik u zajedničkoj emisiji Radio Beograda i Radija Republike Srpske.
Dodik je istakao da je projekat “Južni tok” neprikosnoven za Srpsku i Srbiju i da u tom pogledu nema nikakvih problema sa Srbijom. Problem je, dodao je on, nastao nakon stavova Energetske zajednice jugoistočne Evrope koja ima odlučujući uticaj na definisanju politika na prostor energetike.
On je izrazio čuđenje kako je moguće da Srbija, koja je potpisnik i garant Dejtonskog sporazuma nije članica Savjeta za provođenje mira u BiH, dok je takva mogućnost data Turskoj koja nije potpisnik tog sporazuma i koja je sve vrijeme samo podržavala muslimane na ovom prostoru.
Dodik je ocjenio da je saradnja Republike Srpske i Srbije dobra i u kontinuitetu danas nešto konkretnija u odnosu na raniji period, te da su veoma dobri odnosi vlasti Srpske i Srbije.
On je rekao da danas putuje u Višegrad, gdje će se sastati sa liderom Demokratske stranke Srbije Vojislavom Koštunicom.
Odgovarajući na pitanje novinara kako komentariše spekulacije da Njemačka zarad evropskih integracija “pritišće” Srbiju da utiče na Srpsku da umanji svoju autonomiju, Dodik je izjavio da to nikada niko nije od Srpske tražio iz Srbije.
“Srbija pod pritiskom Njemačke ne može tražiti od Srpske da umanji svoju autonomiju u BiH. Treba uvažiti Njemačku sa stanovišta njene moći. Mi ovdje živimo godinama i decenijama pod pritiskom, ali se zna šta može, a šta ne može”, izjavio je Dodik. Srna
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Mozemo graditi zatvore u Srbiji, mnogi traze mjesto vise, a kapaciteti su stvarno ograniceni ??? !!!