STANARI, „EFT Rudnik i Termoelektrana Stanari“, po pitanju zaštite životne sredine, u potpunosti izvršava sve obaveze definisane važećim propisima i ekološkim dozvolama izdatim od strane nadležnih tijela u Republici Srpskoj.
U Termoelektrani postoji kontinuirani sistem mjerenja nivoa emisija u vazduh i od početka rada nisu zabilježena prekoračenja graničnih vrijednosti. Takođe se vrši i monitoring kvaliteta vazduha na području Stanara od strane ovlaštenih i akreditovanih institucija i svi dosadašnji rezultati mjerenja pokazuju da je kvalitet vazduha u području opštine Stanari, u potpunosti, u skladu sa propisima Republike Srpske, BiH i Evropske unije.
„„EFT Rudnik i Termoelektrana Stanari“ je otvorena za saradnju sa svim zainteresovanim stranama po pitanju zaštite životne sredine, ali ovakva i slična, neovlaštena i netačna mjerenja na nepoznatom i vjerovatno neodgovarajućem mjestu, sa potpuno nestručnim i nekompetentnim „tumačenjima“ rezultata a u saradnji sa „anonimnim“ građaninom opštine Stanari, koja je zahvaljujući radu Rudnika i Termoelektrane Stanari svrstana u red najrazvijenijih opština u Republici Srpskoj i sa najvećim prosjekom plata, smatramo zlonamjernim u cilju uznemiravanja javnosti i pokušaja narušavanja stečenog ugleda naše kompanije“, navodi se u saopštenju.
Dodaju da će zbog toga biti prinuđeni razmotriti sve pravne aspekte zaštite od objavljivanja ovakvih „senzacionalističkih“ tekstova.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Rudnik Stanare je ova vlast dala engleskoj firmi da uz neku sitnu koncesionu naknadu prvo eksploatiše rudni prodaje naš ugalj, a onda i da sebi izgradi termoelektranu i izvozi struju u Evropsku uniju po evrpskim cenama. To je presedan, nezabilježen slučaju u celoj Evropi da je jedan narod dao svoj rudnik strancima da na na njemu sebi grade termoelktranu, rudnik koji vredi više od 100 milijardi evra. Neko će jednog dana zbog toga morati biti izveden na suđenje. Šta radi tužilaštvo, zašto ćuti i ne reaguje na ovo otimanje rudnika i na nanošenje tolike štete narodu?