FOČA – Fuzijom pravnih lica “Hidroelektrana Buk Bijela” i “HE Foča i HE Paunci” Elektroprivreda Republike Srpske je formirala novo preduzeće koje je nazvala “Hidroenergetski sistemi Gornja Drina”.
U pitanju je društvo sa ograničenom odgovornošću za proizvodnju i prodaju električne energije sa sjedištem u Foči i osnovnim kapitalom od 1.020.000 maraka.
“Lica zaposlena u Društvu prestalom pripajanjem nastavljaju da rade u Društvu sticaocu u skladu sa propisima o radu i ovim ugovorom o spajanju uz pripajanje”, navodi se u službenoj dokumentaciji.
Ideja o gradnji ova tri energetska objekta na rijeci Drini kod Foče stara je decenijama ali nikada nije realizovana.
Vlasti Republike Srpske i Srbije su početkom ove godine dogovorili zajedničku izgradnju HE “Foča” i “Paunci” a nedugo zatim, dogovorena je i zajednička gradnja HE “Buk Bijela”. Sve ukupno njihova vrijednost iznosi oko 850 miliona KM.
Sve tri koncesije za izgradnju i korištenje pripadaju Elektroprivredi Republike Srpske.
HE “Buk Bijela” imaće instalisanu snagu od 93,52 megavata, HE “Foča” 44,15 megavata, dok će HE “Paunci” biti objekat snage 43,21 megavata.
CAPITAL: D. Tovilović
4 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Cestitamo! Najbolje zelje buducem gubitasu.
Ovo je klasicno presipanje iz supljeg u prazno. Mazanje ociju i bacanje prasine narodu u oci. Neka se nesto desava. Da se Vlasi (narod) ne dosjete.
Od cijih para se placaju zaposleni koji su radili u tri razlicita preduzeca, koja osim trosenja para, projekte nisu pomjerili sa mrtve tacke.
Da se preispita koliko je zaposlenih u tim firmama, kolike su im plate, i koliko su do sada pozobale narodnih pare.
Kad se ovo vidi, nije ni cudo sto EPRS ima ogromne dugove.
Sada ce Vlada morati da izmijeni sve svoje odluke o dodjeli koncesija. Koji nepotreban posao. Ne mogu tek tako ni formalnopravno ni sustinski da se stare konceije prenesu na novu firmu. Naravno, oni ce da odglume da moze, ali sutra kad dodje neki strani investitor, prvo od pitanja koje ce postaviti je da vide odluku Vlade RS o dodjeli koncesije.
Cega, naravno, nema.
To moze samo RS :-)))