BANJALUKA, Vlada Republike Srpske (RS) emitovala je danas drugu emisiju obveznica za izmirenje duga za obaveze prema dobavljačima u iznosu od 542.293 KM za 64 dobavljača, te drugu emisiju obveznica ratne štete u iznosu od 27.868.713 KM za 2 904 fizička lica.
Iz Ministarstva finansija RS je saopšteno da se obveznice emituju po nominalnoj vrijednosti od jedne konvertibilne marke sa rokom dospijeća od 15 godina, grejs periodom od pet godina koji je uračunat u rok otplate i sa godišnjom kamatnom stopom od 1,5 odsto.
RS je 31. decembra 2007. godine izdala prve obveznice po osnovu obaveza prema dobavljačima u ukupnom iznosu od 1.735.926 KM, a 30. juna ove godine godine emitovala prvu emisiju obveznica po osnovu ratne štete u ukupnom iznosu od 40.764.772 KM.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Za redakciju-Mogu da emituju bilo šta, blse je trenutno mrtva a kako stvari stoje nema reanimacije.Cijene svih emitenata su ispod minimuma, vlada ne šalje nikakve signale ni domaćim ni stranim investitorima, nekada u vrijeme berzanske groznice direktor berze i ostala lica iz svijeta trzišta kapitala su svakodnevno obavještavali javnost o pozitivnim kretanjima cijana akcija na berzi, te kako je ovaj vid trgovine siguran i kako pored štednje postoji mogucnost zarade.Danas svi šute i ako im je jasan razlog ovakvog stanja. Pogrešno je reci da je glavni razlog trenutno ekonomsko stanje u svijetu.Da bi oživjelo trzište kapitala treba što prije rijesiti sporno pitanje sa čez-om, riješiti izvlačenje kapitala iz birača, te garantovati da rafinerija nece raditi po receptu birača i uvesti niz zakona da bi spriječili dalje ponavljanje ovih nepovoljnjih radnji.Vi svakodnevno izvjestavate: danas na blse je bilo to i to a mislim da je daleko bolje da pišete recimo: došlo je do pada blse zbog straha ulagača da cijene ne padnu još drastičnije zbog toga što recimo odgovorna lica ne preduzimaju ništa da bi vratila nadu malim i velikim ulagačima u tržište kapitala.