KOTOR VAROŠ – Radnici „Šuma Republike Srpske“ u Kotor Varoši koji su jutros došli na posao nisu mogli da uđu u kancelarije Šumskog gazdinstva (ŠG) „Vrbanja“ koje su zaključali predstavnici privatnog preduzeća „Vrbanja Šume“, a koje posluje u okviru poznate kompanije „Fagus“, saznaje portal CAPITAL.
Naime, firma „Vrbanja Šume“ iznajmljuju nekoliko kancelarija šumskom gazdinstvu „Vrbanja“ u Kotor Varoši koje su jutros osvanule zaključane, a radnici ŠG su se vratili kući.
Dok jedan broj radnika tvrdi da je razlog zaključavanja osveta, jer „Vrbanja šume“ nisu prošle na jednom od tendera „Šuma“, drugi smatraju da je razlog to što javno preduzeće ne plaća redovno zakup prostorija.
Direktor ŠG „Vrbanja“ Igor Andrić potvrdio je da dio kancelarija zakupljuju od preduzeća „Vrbanja šume“, istakavši kratko da je na sastanku i da će ići da vidi „kakvi su problemi u pitanju“.
Predsjednik Jedinstvene udružene sindikalne organizacije „Šuma RS“ Dušan Marković rekao je da je istina da dio radnika u ŠG „Vrbanja“ nije jutros mogao da uđe u kancelarije, da su otišli kući, ocijenjujući nedopustivim da rad javnog preduzeća kontroliše privatno preduzeće.
Direktor „Vrbanja Šuma“ Radislav Čupić nije se javljao na poziv portala CAPITAL, a i direktor „Fagusa“ Miroslav Malijević odbijao je naše pozive.
Upravi „Šuma“ uputili smo pitanja kako će reagovati i kako je moguće da privatno preduzeće zabrani javnom preduzeću pristup prostorijama u kojima posluje.
Stranačke igre
Problemi u ŠG „Vrbanja“ prisutni su još iz perioda nakon izbora 2018. godine kada je Daliborka Kerezović smijenjena sa pozicije direktora jer je svrstana u grupu „mangupa“ koji su navodno radili protiv kandidata koalicije SNSD-DNS-SP za najviše funkcije, odnosno protiv Željke Cvijanović i Milorada Dodika.
Direktor ŠG „Vrbanja“ Igor Andrić kadar je DEMOS-a i nije u dobrim odnosima sa savjetnikom načelnika Kotor Varoši za odnose sa medijima i članom nadzornog odbora novinske agencije SRNA Goranom Đurićem za kojeg je ranije objavljeno da je maturirao u Srednjoj strukovnoj školi s pravom javnosti u Širokom Brijegu u 32. godini.
Đurić je bio i u rodbinskim vezama sa prethodnom direktoricom ŠG „Vrbanja“ Stanom Kuzmić koja se na toj poziciji nije dugo zadržala.
Nakon raspada DNS-a , Đurić se priklonio DEMOS-u i prema riječima dobro upućenih izvora, želio da nastavi da i nakon Kerezovićeve, iz sjene upravlja Šumskim gazdinstvom, a pošto Kuzmićeva i Andrić na to ne pristaju, prvo je smijenjena ona, a sada je i Andrić pred smjenom. Đurić sada lobira da na čelo ŠG dođe Vanja Kuprešak, bivši pomoćnik ministra za izbjegla i raseljena lica.
Plate u gazdinstvu u Kotor Varošu isplaćene su tek za novembar, a doprinosi su uplaćeni za avgust prošle godine.
CAPITAL: Svjetlana Šurlan
7 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Nije tačno da nisu Đurić i Andrić u dobrim odnosima. Andrić sve radi po nalogu Đurića. Problem je što nije sposoban da ispuni zahtjeve firme Fagus koje prenosi Đurić. Đurić od Fagusa uzima pinku i priprema podršku načelniku Sakanu za lokalne izbore. Čeka se reakcija glavnog baje da razjebe igranku.
Andrić ni u toalet ne smije otići dok mu ne odobri širokobriješki maturant Đurić. Problem je što su oba nesposobna. Andrić je napravio gubitak u šumskom gazdinstvu preko pola miliona maraka. Nije isplatio tri plate niti doprinose. Posljednji uplaćeni doprinosi su za juli 2019. godine. Radnici knjižice ovjeriti ne mogu.
Kao što piše u podnaslovu, oni su “došli na posao”, a ne “došli da rade”. Ima li iko ideju šta ti radnici imaju da rade 8 sati dnevno?
Ja sam Đurićeve tetka. Slušala sam ga bespogovorno, ali je loše upravljao, tako da sam zahvaljujući njemu napravila gubitak na kraju 2018. godine od 400.000, a i na pola 2019. godine sam napravila minus od jos 400.000 KM. Minus na centralnom računu sam povećala za 1,5 miliona KM. Ali sam plaćala doprinose za razliku od nesposobnog Andrića. Zahvaljujući Đuriću sam ostala bez posla u 62. godini života.
Pa idi Stanu u penziju. Niko te nije natjerao da ih slušaš, a i priznal si u komentaru da si mućkala.
Stana nije mućkala niti zna niti joj je to od roda. Ko zna nju i njenu porodicu zna da se radi o poštenim ljudima. Ona je loše prošla. Kažu da ima preko 10 000 KM prekršaj ih kazni kao odgovorno lice. Jednostavno je vjerovala manipulatoru Đuriću.
Uzalud se ja slomi lupajuci komentare, kud god da se okrenem izvisila, promašen život na svim poljima, bez fotelje ostala, svi me smatraju budalinom i još mi ostaje samo tastatura i prijave protiv sumarije, bol za foteljom ostala trajna trajna trauma i rana neprebolna… Sve ostalo ide svojim tokom, sve se pegla, samo ja ostala bez privilegija, vjerovala Radovicu, a ekipa igrača me otresla ko poslednju budalu. Ostala ko suvo drvo, muž me ostavio, fotelja mi se izmakela, stranka pustila niz vodu… Smrc