BANJALUKA, Gradonačelnik Banjaluke Dragoljub Davidović izjavio je da grad nema nikakvog dodira sa privatizacijom “Medicinske elektronike”.
“Skupština grada donijela je odluku o prodaji građevinskog zemljišta i ono je prodato na javnoj licitaciji, regularno, onom ko je tada najviše ponudio, a to je bila firma `Grand trejd`. Ta lokacija je prodata ovoj firmi za 4,4 miliona KM”, rekao je Davidović za “Večernje novosti” i dodao da jedva čeka da se riješi slučaj “Medicinska elektronika”.
On kaže da bi volio da se jednom definiše ko je građevinska mafija, te da svako ko ima novac može da se pojavi kao investitor, a gradska uprava nije ta koja provjerava kako neko dolazi do novca.
Kada je riječ o robnoj kući “Boska”, Davidović je naveo da očekuje od vlasnika koji su obećavali mnogo, da konačno krenu u obnovu ove robne kuće, a grad će im se po tom pitanju uskoro obratiti i zahtijevati od njih da dođu da razgovor.
“Pripremamo se za revitalizaciju Kastela, te uređenje prostora od `Ekvator centra` do `Tržnice`”, naglasio je Davidović.
On ističe da Banjaluka sve više liči na evropski grad. “Ovo nam kažu naši gosti i saradnici iz inostranstva koji često posjećuju naš grad i koji pozitivnije gledaju na Banjaluku nego sami Banjalučani”, kaže Davidović.
Gradonačelnik Banjaluke, ipak, priznaje da u najvećem gradu Srpske, koji je danas u BiH jedna od najprepoznatljivijih lokalnih zajednica kada je riječ o razvoju, ima i dosta problema, a jedan od najvećih je “obračun” sa nelegalnom gradnjom.
“Lako je reći da sve nelegalno treba porušiti. Ali, šta ako bismo sada odlučili da porušimo više od 10 000 porodičnih kuća u gradu ljudima koji ih iz formalnih razloga još nisu legalizovali? Zato smo i omogućili dodatni rok za legalizaciju i do sada se javilo oko 7 000 vlasnika nelegalnih objekata, a izdali smo više 700 građevinskih dozvola i oko 2 500 urbanističkih saglasnosti”, dodao je Davidović.
On kaže da je činjenica da mnogi nisu podnijeli zahtjev za legalizaciju, te da se procjenjuje da u gradu ima oko 20 000 nelegalno izgrađenih objekata.
“Dan grada 22. april tradiocionalno obilježavamo na dostojan način. To je dan kada je Banjaluka oslobođena od fašizma i moramo ga slaviti kako dolikuje. U goste nam dolaze predstavnici naših gradova partnera, a organizuju se i 33 manifestacije u oblasti sporta, kulture”, rekao je Davidović.
Komentariši