BANJALUKA, Na šalterima Poreske uprave RS juče su bile velike gužve, a prema preliminarnim podacima, oko 60 odsto stanovnika Srpske u predviđenom roku podnijelo je prijavu poreza na imovinu.
Portparol Poreske uprave RS Mila Štrkić rekla je da su šalteri u svim područnim jedinicama juče radili produženo radno vrijeme, odnosno do 18 časova.
Precizne podatke o tome koliko je prijava podneseno, kaže, još nemaju, jer se očekuju i prijave koje su poslane poštom.
– Očekujemo još značajan broj prijava koje će stići putem pošte. Zadržana je stara navika da se sve ostavlja za posljednji čas, dok su u januaru šalteri bili prazni. Ipak, preliminarni podaci govore da je do sada oko 60 odsto stanovnika podnijelo prijave – kazala je Štrkićeva.
Krajnji rok za podnošenje prijava bio je 28. februar, ali s obzirom na to da je ove godine to bio neradni dan, odlučeno je da se rok za podnošenje poreskih prijava pomjeri za 1. mart.
Direktor Poreske uprave RS Mile Banika upozorio je ranije da su poreski obveznici koji su tokom ove godine podnijeli prijave za upis u fiskalni registar nepokretnosti, kao i oni koji nisu podnijeli prijavu, a obveznici su poreza na imovinu, dužni da podnesu poresku prijavu za porez na imovinu za 2010. godinu.Glas Srpske
Prijavi se za novosti
Dobijajte najnovije informacije provjerene na Capital.ba.
4 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
u formularu poreza na imovinu- kucu, stan, imaju pitanja o vrsti materijala od kojeg su roletne i vrata. Kakve to veze ima sa porezom koji se obracunava po kvm stana/kuce? Sta se njih tice da li su vrata od punog drveta ili iverice i sta to mijenja porez?
To je da ti nakon izvrsene fiskalizacije nekretnina neka baba iz PU procijeni vrijednost kuce/stana, pa ce ti udariti porez na tu vrijednost. Naravno i u slucaju prometovanja te nekretnine ce ti racunati babinu vrijednost. Pisi da nemas vrata ni prozora 🙂
niti sam se prijavio niti cu prijaviti porez na imovinu.stace mi taj porez kad ga nemogu placati jer sam nezaposlen.neka mi neko objasni kako covjek moze placati nesto a neradi i nema nikakvih primanja.niti mi treba drzava ovakva niti od nje sta trazim.kako moze biti oslobodjen penzioner koji ima penziju,platu i invalidninu a ja da placam koji ne radim.smijesno ,neka mi to objasne ovi strucnjaci iz poreske uprave ili neko iz vlade.ja odavno neplacam nikakve obaveze jer nema odakle.
Da ne bude zabune, u roku je stiglo 60% prijava poreza na imovinu onih koji su prijavili porez za 2009. god.A njih je prema procjenama PU ispod 50% potencijalnih obveznika.