Jugoremedija izbjegla bankrot

285450_zre-jugoremedija-ulaz-222_fBEOGRAD, Bankrot zrenjaninske Fabrike lijekova Jugoremedija u stečaju, na prvom povjerilačkom ročištu, nije izglasan.

Bivši radnici nadaju se nastavku proizvodnje, a po mišljenju stečajnog upravnika Radovana Savića rješenje za tu fabriku je podnošenje plana reorganizacije.
Prema riječima Savića, zainteresovani koji imaju uslove mogu podnijeti plan reorganizacije u roku 90 dana od dana pokretanja stečaja.
O tome hoće li to uspjeti, kako je rekao, rano je govoriti, ali je bitno da zainteresovanih ima, i to od firmi koje znače, ne samo na srpskom, već i evropskom tržištu.

On je dodao da su dugovi fabrike za više od 500 miliona veći od procjenjene vrijednosti imovine i da je presudni faktor koji ga je opredijelio da se izjasni kako postoje uslovi da se stečajni postupak okonča podnošenjem plana reorganizacije jeste veliko interesovanje firmi i postojanje tržišta.

Savić je demantovao glasine o tome da su licence Jugoremedije izgubljene, ali je rekao da postoji privremena zabrana prometom i proizvodnjom, zbog promjene imena i trenutne situacije.

Na ročištu za predsjednika Skupštine povjerilaca izabran je Branislav Markuš jedan od bivših radnika fabrike lijekova, koji je istakao da je država načinila štetu toj fabrici, ali da je sada najbitnije što postoji nada da se u njoj nastavi proizvodnja.

“Sada treba naći rješenje. Nadam se da će ovaj odbor povjerilaca imati ideju, a između ostalog, mi radnici, koji smo dio povjerilaca predložićemo Plan reorganizacije, da li sami ili sa nekim, ali nećemo dozvoliti da fabrika tavori, već da fabriku vratimo u život” rekao je Markuš.
Vladimir Pecikoza, jedan od bivših radnika koji je izabran za člana Odbora povjerilaca, rekao je da postoje tri ponude, od kojih dvije vrlo ozbiljne a to su ponude farmaceutske kuće Imuna iz Slovačke i Češko-američki investicioni fond.

Pročitaj više:  Počela rasprava o novom zakonu: Njemačka dolazi na Balkan po radnike

Stečajni upravnik Radovan Savić je predočio na jučerašnjem ročištu da su loša privatizacija, višak broja zaposlenih, poteškoće u naplati i ekonomska kriza doveli do loše finansijske situacije.

Stečajni postupak u Jugoremediji otvoren je Rješenjem Privrednog suda u Zrenjaninu 27. decembra prošle godine, na zahtjev Hipo Alpe-Adrija banke s kojom je zrenjaninska fabrika krajem aprila prošle godine sklopila ugovor o restrukturiranju kredita. Beta

Comments

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

More posts