SARAJEVO, Slovenija smatra da bi prve isplate štedišama LJubljanske banke u BiH mogle uslijediti krajem godine, kažu u slovenačkoj Ambasadi u BiH.
Iz Ambasade su objasnili da je Slovenija, nakon dobijanja dokumentacije filijale LJubljanske banke u Sarajevu, dobila garanciju predstavnika vlasti Republike Srpske da će joj biti omogućen pristup do arhiva LJubljanske banke u Banjaluci.
U saopštenju podsjećaju da Slovenija duže vrijeme nastoji dobiti pristup dokumentaciji sarajevske filijale LJubljanske banke, što joj je potrebno za verifikaciju deviznih depozita i odlučivanje o zahtjevima štediša.
Iz Ambasade napominju da je završeno skeniranje dijela arhiva, koji se nalazi u Sarajevu, te da je kopija ove dokumentacije već predata Ministarstvu za finansije Slovenije.
“U završnoj fazi je dogovaranje u vezi sa pristupom arhivu LJubljanske banke u Banjaluci. Po garancijama predstavnika tamošnjih vlasti procjenjujemo da će skeniranje posljednjeg dijela raspoloživog arhiva LJubljanske banke biti završeno početkom oktobra. To bi prve isplate štedišama omogućilo već pred kraj godine”, poručuju iz Ambasade Slovenije.
U saopštenju napominju da će dokumentaciju, dobijenu iz arhiva u BiH, Slovenija koristiti na isti način kao podatke štediša LJubljanske banke u Hrvatskoj, za koje postupci verifikacije neometano teku.
“Slovenija je do sada izdala više od 8. 000 informativnih izračuna u ukupnoj vrijednosti od 91 milion evra, od čega je 4. 900 štediša isplaćeno u ukupnoj vrijednosti od 61 milion evra”, navodi se u saopštenju. Srna
2 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
šta bi sada imao da kaže gospon Nišić, predsednik samozvanog udruženja štediša BiH Banja Luka. Ćuti kao zaliven. Ranije je stalno tvrdio da su dostavljanje podataka o štednji Sloveniji ne tiče Republike Srpske, jer su kao ti podaci davno dosatavljeni. Bacao je ljagu na Sarajevo, da oni to otežu jer su novac štediša potrošili neznanao kuda. Sada mi svi čekamo potpisivanje nekakvog protokola između R. Srpske i Slovenije. Da ne bude- povika na vuka a lisice meso jedu. Nekada glasan, a sada ćutolog, gospon Nišić, ugasio je i e-mail tog “udruženja”, jer su mu propali svi pokušaji raznih manipulacija sa štedišama. Sramotno!
BORIVOJE 10 OKT. 2016 STAJE SA DINARSKOM STEDNJOM KOJA JE BILA OROCENA DO NESTANKA BANKE U SARAJEVU ,KAKO SE ONA TRETIRA JER JE SU SADA DRUGE DRZAVE. NEKA MI NEKO OBJASNI. KOME DA SE OBRATIM IGDJE.