Mamac za turiste banje i etno-turizam RS

BANJALUKA,  Stanovnici RS, koji godišnji odmor neće provesti na moru ili u nekoj egzotičnoj zemlji, mogu da uživaju u čarima kojima obiluje Srpska.
 
Među top destinacijama su avanturistički turizam na Vrbasu i Tari, eko i etno-turizam u etno-selu “Stanišići” kod Bijeljine, nacionalni parkovi Kozara i Sutjeska, ljekovite banje, te planina Jahorina.
Ovo je “Glasu Srpske” rekao direktor Turističke organizacije RS Tihomir Ljubojević, naglasivši da RS raspolaže bogatim turističkim potencijalom.
– Srpska iz godine u godinu postaje interesantnija za turiste. Veliki potencijal ima hotel “Kardial” u Tesliću, koji godišnje posjeti veliki broj turista – rekao je Ljubojević.
On je istakao da je veliki doprinos razvoju turizma dala Vlada RS, koja je prepoznala turizam kao perspektivnu granu za napredak Srpske.
– U turističkoj ponudi značajno mjesto zauzima i banjski turizam, jer imamo razvijene velnes centre – dodao je Ljubojević.
Najveća pažnja na području Banjaluke i Foče, ističe Ljubojević, trenutno se posvećuje razvoju avanturističkog turizma i ekstremnim sportovima, kao što su paraglajding, rafting, pješačenje, planinarenje i padobranski skokovi.
Osim bogate turističke ponude, stanovnici koji se odluče da ostanu u Srpskoj za vrijeme odmora mogu dosta jeftinije da se provedu i odmore od posla u odnosu na neku drugu destinaciju.
Direktor marketinga u hotelu “Banja Vrućica” u Tesliću Aleksandar Radošević rekao je da ovaj hotel sa četiri zvjezdice gostima nudi veoma prijatan ambijent za odmor i rekreaciju.
– Gosti u našem hotelu mogu lijepo da se odmore uz pogodne i pristupačne cijene. Aranžman sa polupansionom za jednu osobu u trajanju od sedam dana košta 499 maraka, a u cijenu su uračunati neograničeno korišćenje bazena, fitnes sale i razne vrste masaža – rekao Radošević.
Direktor i vlasnik etno-sela “Stanišići” kod Bijeljine Borislav Stanišić rekao je da Srpska ima veoma atraktivne destinacije koje može da ponudi turistima.
– Cijena smještaja u hotelu za dvije osobe sa doručkom je 160 maraka po danu, dok smještaj u etno-kućama za dvije osobe košta 90 maraka – kazao je Stanišić.
Smještajni kapaciteti
Kada je riječ o smještajnim kapacitetima, Srpska raspolaže sa oko osam do devet hiljada prijavljenih mjesta.
– Kapaciteti trenutno mogu da zadovolje potrebe, iako treba više raditi na proširenju mjesta za kongresni i omladinski turizam – rekao je Ljubojević, dodavši da bi bilo dobro da se otvore centri sa sadržajima za osnovce, srednjoškolce i studente, sa prihvatljivim cijenama. Glas Srpske

Comments

2 komentara na na “Mamac za turiste banje i etno-turizam RS”

  1. brkoug Avatar
    brkoug

    Vlada RS je dala veliki doprinos razvoju turizma jer je prepoznala turizam kao granu za napredak Srpske; kaže Tihomir Ljubojević. Joj Tiće što je mudra glava, đavo jedan, ko bi rekao da je ovako bistar.A tek Vlada; kako su samo prepoznali mudar pravac razvoja i napretka Srpske. Avio prevoz,moderni aerodromi i autoputevi, brze pruge, turizam; vidi se da su ljudi savremeni.Samo zaostale budale preferiraju razvij poljoprivrede i energetike jer tu se može zaraditi jedva neka sića na kupovini vještačkog đubriva sa 21% umjesto deklarisanih 45% aktivne materije. Pa još te neke seljačine otkriju i počnu reklamirati republičke robne rezerve kao sposobne mahere.Ako ni zbog čega drugoga, zbog ove mudsrosti i dobrote u kojoj narod sada uživa treba izaća na jesenske parlamentarne izbore.

  2. David Štrbac Avatar
    David Štrbac

    Sada će cijeli svijet da navali kod nas na uštipke.
    Nema nigdje takvih masnih uštipaka, ni na na španskim i grčkim plažama, ni bijelom pijesku Kube, pogotovo ne na austrijskim, švajcarskim i francuskim skijaškim stazama.
    Šta ćemo sa tolikim turistima, kada se pročuje pa navale, pita se ministar Glupaković?

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

More posts