BEOGRAD, Više od 71 odsto učenika završnih razreda srednjih škola kaže da u obrazovnim institucijama nisu organizovane nikakve aktivnosti o načinima traženja posla.
Više od 71 odsto učenika završnih razreda srednjih škola kaže da u obrazovnim institucijama nisu organizovane nikakve aktivnosti o načinima traženja posla.
Istraživanje je sprovela nevladina organizacija Šansa iz Požarevca u tri opštine u Srbiji – Sopotu, Obrenovcu i Bačkom Petrovcu, a bili su obuhvaćeni učenici završnih razreda stručnih škola i gimnazija.
Rezultati istraživanja su pokazali da postoji nizak stepen informisanosti učenika u svim ispitivanim segmentima – traženju posla, odabiru visoke škole ili fakulteta, upoznavanju i izboru zanimanja i pokretanju sopstvenog posla, rekla je ona.
Prema njenim riječima, mladi su istakli da najkorisnije informacije o različitim zanimanjima dobijaju na prvom mjestu od roditelja, zatim od prijatelja, putem štampe, TV i Interneta, dok je škola kao izvor informisanja na četvrtom mjestu, a Nacionalna služba za zapošljavanje tek na petom.
“Čak 65,9 odsto učenika reklo je da razmišlja o započinjanju sopstvenog posla po završetku srednje škole”, rekla je ona i dodala da 21,2 odsto učenika predlaže organizovanje posjeta preduzećima, a njih 29,2 fakultetima, kako bi im se pomoglo kod odabira posla ili daljeg nastavka obrazovanja. Tanjug
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Mala pomoc…ili napomena…
1. Ukucate >how to find a fob< u Google pretrazivac…
2. Nadjete intresantne dokumente sa navedenom problematikom…
3. Proucite…
4. I…to je to
5. Sretno!