BANJALUKA, Direkcija za ekonomsko planiranje BiH, koja je od revizora dobila mišljenje sa rezervom, imala je tokom prošle godine na raspolaganju 1.761.180 maraka, od čega su na plate 22 zaposlena u ovoj instituciji potrošene 684.042 marke ili prosječno oko 2.600 KM po radniku.
Direkcija za ekonomsko planiranje prošle godine, osim izuzetno dobrih plata, na naknade radnicima potrošila je 86.540 maraka, a na putne troškove 81.795 maraka.
Troškovi zakupa Direkcije za ekonomsko planiranje tokom prošle godine iznosili su 175.961 KM, što je za 28.600 maraka više nego što je bilo planirano.
Da potrošnja budžetskih sredstava u ovoj instituciji nije dobro planirana pokazuje i podatak da je na kraju godine izvršeno prestruktuiranje rashoda u iznosu od 46.600 maraka, kako bi bila obezbijeđena sredstva za zakup poslovnog prostora, telefonske račune i nabavku opreme.
Revizori konstatuju da je Direkcija u prošloj godini za autorske honorare desetočlanom Savjetu projekta za pripremu dvije strategije isplatila 130.844 KM, a isplata je izvršena na osnovu ugovora koji je zaključen tek na kraju 2009. godine.
Autorski honorari su isplaćeni retroaktivno u mjesečnom iznosu od po 1.008 KM za svih deset članova Savjeta. Glas Srpske
2 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Svaka im čast, dobro plaćaju i planiraju.
Anliziorao sam njihove nacrte strategija,rađene su po zadatku, ali ne mogu reći da su površne. Momci su ulagali dosta truda. Nesreća im je što im prioritetnost u realizaciji određuju političari tako da imamo neke naopake stvari da nam je turizam prioritetniji od poljoprivrede i energetike, a realni potencijali su obrnuti.