BANJALUKA – Vlada Republike Srpske nikada nije dala saglasnost za prodaju predratne imovine banjolučke “Bosna trgovine” u centru Vukovara, ali to nije spriječilo direktorku Stanku Ninić da imovinu firme u centru Vukovara proda za bagatelnih 70.000 KM.
Uprkos tome, iz dokumentacije koju posjeduje “Glas Srpske” Ugovor o kupoprodaji nekretnine, sklopljen je 25. maja 2006. godine u Novoj Gradišci, između “Bosna trgovine” koju je zastupala direktorka Stanka Ninić iz Banje Luke, i Ivana Cindića iz Vukovara, kao kupca. Ugovor je ovjerio javni bilježnik Dražen Zima iz Nove Gradiške.
Predmet prodaje, prema ugovoru, je kuća i dvorište u ulici Moše Pijade broj 19 površine 539 kvadratnih metara, u kojoj je bio jednosoban stan kao posebni dio i poslovni prostor od 34.40 metara kvadratnih u prizemlju.
Cindić je sve to platio 35.000 evra, a ugovor je postao i pravno valjan 25. avgusta 2006. godine, kada je Ninićeva dala tabularnu izjavu koja je takođe u posjedu našeg lista. U izjavi piše da Ninićeva “bez svakog daljeg pitanja i odobrenja dozvoljava da se u zemljišnim knjigama koje se vodi u Opštinskom sudu u Vukovaru, te u drugim javnim knjigama, izvrši bezuslovan prenos prava vlasništva na nekretninama u Vukovaru”.
– Na osnovu Ugovora izjavljujem da mi je ugovorena kupoprodajna cijena od 35.000 evra u potpunosti isplaćena, te istovremeno dozvoljava kupcu Ivanu Cindriću iz Vukovara da može izvršiti prenos vlasništva navedenih nekretnina na svoje ime i u svoje vlasništvo – piše u Tabularnoj izjavi Stanke Ninić.
Iz “Bosna trgovine” nismo uspjeli dobiti nikakve informacije jer je direktor Novak Vučić na godišnjem odmoru.
Iz Komisije za reviziju privatizacije državnog kapitala u preduzećima i bankama potvrdili su da je “Bosna trgovina” uvrstila imovinu u Vukovaru u početni bilans, a prema strukturi kapitala, ovjerenog u Osnovnom sudu Banja Luka, 55 odsto je bilo u vlasništvu privatizacionih fondova, 30 odsto je u vlasništvu države, 10 odsto u vlasništvu Fonda za penzijsko osiguranje i 4,99 odsto u Fond za restituciju.
Saglasnost Ane Lovrin
Prije kupoprodaje, pomenutu imovinu u toku rata Hrvatska je dala na raspolaganje Ministarstvu pravosuđa, a oni 2004. godine Klubu sudija Vukovar. Kada se Cindrić pojavio sa ugovorom, tražio je brisanje Hrvatske kao vlasnika te imovine, na što su sudije podnijele tužbu koju su kasnije povukli. Godinu nakon sklapanja, sadašnja ministar pravosuđa Hrvatske Ana Lovrin dala je saglasnost na pomenuti ugovor Ninićeve i Cindrića.
Ova Politika privatnosti definiše politike kontrolora podataka: portal Capital.ba, Jovana Dučića 52, Banja Luka 78 000, Republika Srpska, BiH u daljem tekstu portal Capital o prikupljanju, korišćenju i otkrivanju vaših podataka koje prikupljamo kada koristite našu web stranicu www.capital.ba Kontakt osoba zadužena za rukovođenje i nadzor prikupljanja i obrade ličnih podataka: info@capital.ba
Pristupanjem ili korišćenjem naše internet stranice, pristajete na prikupljanje, korišćenje i otkrivanje vaših informacija, odnosno ličnih podataka, u skladu sa ovom Politikom privatnosti.
Više pročitajte na našoj stranici Politika privatnosti.
Komentariši