BANJALUKA, Na prezentaciji o temi “Strateško-regionalni razvoj istočne Evrope kroz eko-turizam”, koja je održana danas u Banjaluci, predloženo je da bi bilo korisno izraditi vodič eko-turizma za “škole u prirodi”.
“To se pogotovo odnosi na edukaciju i jačanje svijesti o eko-turizmu na svim nivoima, a ponajviše kod mladih, putem širenja i obogaćivanja sadržaja `škola u prirodi`”, rekla je viši stručni saradnik u Turističkoj organizaciji Republike Srpske /RS/ Bojana Popović, koja je izložila ovu prezentaciju u ministarstvu trgovine i turizma RS u Banjaluci.
Cilj prezentacije o temi “Strateško-regionalni razvoj istočne Evrope kroz eko-turizam” jeste podizanje i jačanje svijesti o mogućnostima turističke valorizacije i prirodnih bogatstava Srpske.
Prezentacija je zasnovana na stručnom i vrlo zanimljivom jednomjesečnom studijskom boravku u Japanu u organizaciji japanske međunarodne organizacije “Džajka”(JICA), čije bi bogato iskustvo u razvoju eko-turizma bilo korisno primjeniti i na ovim prostorima, navodi se u saopštenju Ministarstva trgovine i turizma RS.
Prezentaciji su prisustvovali ministar trgovine i turizma RS Predrag Gluhaković i pomoćnik ministra za turizam i ugostiteljstvo Jadranka Stojanović sa saradnicima.
3 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Popovićka je u ime Turističke organizacije RS sa ovom prezentacijom u Ministarstvu trgovine i turizma RS opravdala sredstva koja Vlada daje za njihovo funkcionisanje i izdržavanje. Nije Ministarstvu ni važno što japanska “Džajka” ima bogata iskustva, ali u Japanu, gdje većina stanovništva u više generacija je gradsko urbano stanovništvo. Problem je kada žaba vidi kobilu da je potkivaju pa i ona digne nogu, jer mi ni na koji način ne trebamo iskustva “Džajke” pošto se na naše uslove uopšte ne mogu primjeniti. Ministarstvu se mogu dobijena sredstva opravdati i na ovakav način,ali poreskim obveznicima nema šanse.
Da pojednostavim. Eko turizam = uštipci i kajmak.
Na srpskom se eko turizam speluje kao My Way.
desetar svaka ti cast a tu je kruzni tok sa fontanicom u sredini da uljepsa prizor.