BIJELJINA, Svečano je danas otvoren novi objekat Poštanskog centra u Bijeljini, za čiju je izgradnju izdvojeno oko milion KM.
Direktorica ”Pošta Srpske” Jasminka Krivokuća istakla je da je značaj ovog poštanskog centra veliki i da se ogleda u povezivanju zapadnog dijela RS sa istočnim.
“Značaj ovog poštanskog centra je u funkcionisanju unutrašnjeg saobraćaja u okviru Srpske i međunarodnog saobraćaja RS sa Srbijom”, istakla je Krivokuća.
Ona je dodala da ”Pošte Srpske” nemaju međunarodno priznatu poštu carinjena, odnosno izmjeničnu poštu, koja obavlja poslove prispijeća i otpreme poštanskih pošiljaka u međunarodnom saobraćaju.
“U prethodne tri godine bili smo maksimalno aktivni i Svjetski poštanski savez bi vrlo brzo trebalo da prizna Poštanski centar u Bijeljini, odnosno sve izmjenične pošte u RS. Time bi `Pošte Srpske` dobile međunarodno priznanje i imale svoj kod, te ne bi radile pod kodom `BH pošta`”, rekla je Krivokuća.
Direktor Radne jedinice “Pošta Srpske” u Bijeljini Dimitrije Ivanić rekao je da se novi objekat prostire na 650 metara kvadratnih i da je izgrađen u skladu sa najvišim građevinskim i tehnološkim standardima.
“Novi Poštanski centar otvara mogućnosti uspješnije saradnje sa `Poštama Srbije` i zato očekujemo ubrzan protok pošte koja dolazi iz Srbije”, rekao je Ivanić.
Poštanski centar 76 300 Bijeljina pokriva područje tri radne jedinice – Bijeljinu, Brčko i Zvornik.
23 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
SAMO TAKO, SAMO TAKO….
Izgradnju ovog poštanskog centra započeo je još Milutin Pejić, a Jasminka već četiri godine završava započeti objekat.
Ima li nešto što je Jasminka započela i završila, sem što je kupila sebi stan za 150 000 KM, a neto plata za 4 godine upravljanja Poštama Srpske je oko 120 hiljada KM. Ekonomično, nema šta.
Pošte Srpske su 2009-u godinu završile sa 6 miliona KM gubitka. U ovoj godini je gubitak preko 5 miliona KM.
Trenutno preduzeće nema ni nadzornog odbora, ni direktora. Jasminka Krivokuća je 4 godine bila nelegalno na poziciji direktora, a sada je V.D. i svi izvršni direktori su vd. Obizirom da nije izabran Nadzorni odbor, konkurs za izbor direktora ne može biti raspisan.
Pošte Srpske su u jako lošoj situaciji. U posljednje četiri godine Jasminka je u Pošte Srpske primila preko 700 novih radnika, bez i jednog raspisanog konkursa.
komentare ne trebaju da postavljaju oni koji nemaju istinitu informaciju. nemaju potrebe da lazu ili da nesto nagadjaju.
a za AZRU informacija koja je istinita od kada je Jasminka na celu Posta srpske radnici je svanulo, samo je problem sto je ostalo jako mnogo Milutinovih neradnika. Provjeri Milutinov imovinski karton- da li je mogao on za svoju platu da kupi par desetina stanova, kucu, auto i od ceka zivi ako nije yaposlen 4 godine. i njega nije smijenio sadasnji direktor poste nego neko prije njega.
moj savjet ne sirite neistine
Nadzorni odbor je 2 dana prije isteka mandata održao vanrednu sjednicu na kojoj je cijeloj Upravi produžio mandat za 2 mjeseca, do 28.10.2010. Pri tome su se pozvali na član 4. stav 2. Zakona o vladinim i ministarskim imenovanjima. http://www.blberza.com/v2/Pages/DocView.aspx?Id=15325
Kako je Jasminki Krivokuća (ionako sporan) mandat prestao 05.07.2010 godine, jer je imenovana 05.07.2006 http://www.blberza.com/v2/Pages/DocView.aspx?Id=11032, on nikako nije mogao biti produžen do 28.10.2010, već samo eventualno do 05.09.2010. godine.
Navedeni član Zakona kaže da je mandat moguće produžiti SAMO za 2 mjeseca (u Jasminkinom slučaju bi to bilo skoro 4 mjeseca) i pod uslovom da ukupna neto primanja za ta 2 mjeseca ne prelaze 5.000 KM. Jasminkina neto primanja taj iznos značajno premašuju, pa se taj član Zakona ne može ni primjeniti u njenom slučaju. Dakle, njen 4-godišnji nelegalni mandat (nikad nije upisana u sudski registar kao direktor) je istekao 05.07.2010 godine!
Podsjećam da je Jasminka postala “direktor” Pošte jer je rođena sestra Srebrenke Golić, tadašnje šefice kabineta premijera Dodika.
I na ovom primjeru vidimo kako Zakon krše i Vlada RS i njeni namještenici u javnim preduzećima.
@Marinko
Milutin Pejić je zavio poštu u crno, slažem se. Jasminka Krivokuća nije ništa dobro uradila za poštu, nije uspjela čak ni smjeniti Milutina Pejića.
Plate koje dijeli 4 godine su redovne zahvaljujući parama dobijenim od Telekoma na osnovu podjele i ugovora po kom je Telekom plaćao pošti 5% od prihoda 10 godina. Plaćanje je prestalo 2007. godine, ali je tad pošta imala oko 20 miliona KM oročenih para. Sada je ostalo samo 7 miliona. Lako je trošiti pare sa gomile, treba ih zaraditi.
Šta je ovdje neistinito?
Da li je otvaranju prisustvovao Zoran Mastilo direktor fonda PIO.
Fond Pio je jedan od navećih komintenata Pošta Srpske.
Direktor Fonda PIO javno poziva penzionere da penzije primaju preko banaka iako Fond PIO ima učešće u vlasništvu Pošte od 10%. Pa valjda bi mu trebalo biti u interesu da Pošta dobro posluje?? Naravno, ne na štetu penzionera, ali zato treba sjesti i dogovoriti se.
Prvi upečatljiv “efekat” Jasminkinog mandata je da je potrošeno 3,5 miliona KM za otpremnine za 250 radnika, radi tobožnjeg smanjenja troškova poslovanja, a onda prijem novih 500 radnika po rodbinsko-komšijsko-stranačkoj liniji bez ijednog konkursa.
Drugi je izglasavanje zakona po kojem se Pošta štiti od negativnog poslovanja tako što će poreski obveznici da nadomire gubitak, bilo kroz veću cijenu usluga ili kroz subvenciju Vlade RS. U takvoj situaciji, i dijete sa osnovnom školom bi bilo uspješan direktor Pošte.
@8.Acionar
Slažem se u potpunosti sa svim napisanim.
Odnos Zorana Mastila i Jasminke Krivokuće pokazuje pravo stanje SNSD-ovih kadrova. Zoran Mastilo je bio veliki kadar PDP-a, dok je PDP učestvovao u vlasti. Izlaskom PDP-a iz vlasti Zoran Mastilo se pod hitno “prečlanio” u SNSD i postao član SNSD-a “od rođenja.
Dok je bio PDP, pomalo je radio protiv pošte, ali kad je već postao “punopravni” član SNSD-a krenuo je u otvorenu kampanju protiv Pošta Srpske, a za račun banaka (normalno zbog provizije).
Jasminka Krivokuća je član SNSD-a i tačno je da je sestra Srebrenka postavila na mjesto direktora Pošta Srpske, ali i Srebrenka i Jasminka su jednom nogom u SDP-u Zlatka Lagumdžije, samo im se još “ne isplati” da to javno objavljuju.
Hitno penzije u banke, pa da penzioneri iz Bronzanog Majdana uzmu taksi jednom mjesečno, jer je dostava poštom “skupa”.
Najveći promašaj Pošta Srpske i Jasminke Krivokuće je projekat izgradnje back bone radio relejne mreže.
Tu je svoje brke omrsio i Boris Valjevac.
Sta je sa Postanskom bankom?
Sve je tu glede banke, sem kapitala i kadrova.
Jasminka Krivokuća je od 2006-e za svaku novu godinu najavljivala osnivanje Postbanke. Činjenica je da trenutni menadžment Pošta Srpske nije sposoban da organizuje i vodi veći šalter, a kamo li Postbanku.
Postbanka je odlična ideja, ali samo sa sposobnim ljudima, a ne poltronima.
Kapital ne bi bio problem! Kadrovi su problem, ne u smislu operative, nego u smislu menadzmenta, organizacije i podrske.
i kapital je problem, jer ulagač mora biti spreman da nastavi da investira u skladu s rastom banke, ili da formuliše politiku kapitala, a što se tiče kadrova nema šanse da se okupi takav tim ljudi.
Osim ako ne bude recept IRB konkursa za direktora.
Potpuno ste u pravu i Azra i Poštar.
Pošta je imala odličnu priliku da “preko noći” dobije Postbanku kupovinom IEFK. Ali…
Upravljanje kadrovima je bolna tačka ne samo Pošte nego i drugih javnih preduzeća. Od 2.500 zaposlenih u Pošti, sigurno bi se mogao “probrati” tim sposobnih ljudi koji bi poveo preduzeće naprijed. Ali takvi su gurnuti na margine, ne moraju ništa ni raditi, ali se i ne pitaju nizašta. Za to vrijeme, novopečeni diplomci prijedorskih fakulteta i dojučerašnji pripravnici su šefovi službi…
18.Akcionar
–
Ima još propalih banaka u RS, koje su na Vladinom aparatu za održavanje života, pa mogu tu priliku imati svaki dan.
Sa dosta prethodnih komentara se slažem, ali poneki komentari su lični utisci uvrijeđenih i/ili smijenjenih rukovodilaca, bez ikakvih argumenata. Očigledno da ih pišu poštanski službenici, koji su upoznati ili misle da su upoznati sa stanjem u pošti.
Možda bi dobra bila sljedeca tema foruma : Kako je moguće da tako visokoumni stručnjaci imaju toliko slobodnog radnog vremena da većinu toga radnog vremena provode na mreži i ležerno izbacuju neka razmišljanja, ali ipak nikada ne spomenu da ih grize savjest kada redovno mjesečno preuzimaju nezarađenu platu.
@ petar
A ko to u Poštama Srpske “zaradi” platu, sem poštara, šalterskih radnika i zapolenih u poštanskim centrima…. ?
petre
vidio sam dokumente kojima je jedan inzinjer koji je bio zaposlen u posti godinama pokusavao sugerisati upravi nedostatke, davao prijedloge za poboljsanje situacije i slicno.
isti je doveden do toga da je morao dati otkaz a zbog toga dobio i srcani udar.
Lemi, žao mi je ako si ti taj inžinjer, ali ipak predlažem da se držimo teme korištenja radnog vremena.
Poznato je da poštari i šalterski radnici nemaju slobodnog vremena, ali šta je sa ostalih cca 1000 zaposlenih ? Kako njih uposliti da im ne bude dosadno ?