BRATUNAC/SKELANI, Na graničnim prelazima između BiH i Srbije u Bratuncu i Skelanima od petka, 15. maja, očekuje se početak robnog prometa i prelaska teretnih vozila, rekao je portparol Uprave za indirektno oporezivanje BiH Ratko Kovačević.
On je istakao da su početak robnog prometa na ovim prelazima odobrili Ministarstvo bezbjednosti BiH i resorno minisstarstvo Srbije i dodao da je UIO BiH spremna za početak evidentiranja robe, te da se očekuje da se na ovim prelazima pojave i ovlaštene špediterske kuće za obavljanje carinskih procedura.
Privrednici i građani Bratunca, Srebrenice i Skelana već dugo čekaju otvaranje ovih prelaza za teretni saobraćaj jer su robu morali voziti do Karakaja, koji je udaljen više od 50 kilometara, da bi ih prevezili u Srbiji ili uvezili iz Bajine Bašte ili Ljubovije sa kojima ih dijeli samo granični most.
Poljoprivrednici sa skelanskog područja bili su prinuđeni da zbog nemogućnosti prelaska teretnih vozila i traktora preko graničnog mosta u Skelanima, dolaze u 50 kilometara udaljenu Srebrenicu da bi nasuli gorivo za traktore i druge mašine jer im je tu najbliža benzinska pumpa.
Stanovnici Skelana će otvaranjem prelaza u ovom mjestu ponovo moći da većinu svojih potreba, kao i prethodnih decenija, zadovolje u Bajinoj Bašti i Srbiji sa kojom ih spaja most na Drini. Srna
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
E, da sada nekog pametnjakovica kazne bilo bi dobro da bude nauk za ubuduce. Ko bi se nasao pametan da povuce takav potez? Koga je briga sto je do sada narod, privreda ispastali? Ko ustvari razmislja o ovom problemu, dzaba pisem…….