PRIJEDOR, Vlasnici 15 objekata koji se nalaze u industrijskoj zoni bivše Fabrike papira “Celpak” u Prijedoru danas su zaustavili građevinske mašine preduzeća “Servis komerc” koje radi na sanaciji kanala za slijevanje površinskih i kanalizacionih voda.
Ovi preduzetnici smatraju da je vlasnik preduzeća Boško Stupar odgovoran za poplavu koja ih je zadesila nakon posljednjih kiša i u kojoj je poplavljeno oko 70 odsto objekata, Upravna zgrada i neizgrađeno građevinsko zemljište koje je Vlada kupila na licitaciji stečajne mase “Celpaka”.
Prema riječima Milana Balabana, jednog od preduzetnika iz poplavljene poslovne zone, ovo je i ekološki incident jer “vode sadrže i sumpor i fekalije”.
Balaban tvrdi da Stupar nema potrebnu dokumentaciju za ovaj posao, te da je trebalo samo da pokrije postojeći odvodni kanal, izgrađen prije pedesetak godina, a ne da postavlja cijevi koje nemaju odgovarajući profil za količinu fekalnih voda koje se svakodnevno odvode sa ovog područja.
Preduzetnici su o poplavi obavijestili republičkog vodoprivrednog inspektora, komunalnu policiju i nadležne opštinske organe.
Današnja prepirka vlasnika poslovnih objekata i izvođača radova prekinuta je dolaskom policije.
Vlasnik “Servis komerca” Boško Stupar rekao je novinarima da ima potrebnu dokumentaciju za ovaj posao vrijedan 27.000 KM koji je dobio nakon dva javna tendera, te da je o svemu obavijestio nadležne u opštini.
“Od Nove godine završeno je više od 90 odsto planiranih poslova”, naveo je Stupar.
Vlasnici proizvodnih pogona iz poplavljenog područja “Celpaka” nisu još procjenjivali nastalu štetu, kao ni potencijalni ekološki problem nastao izlijevanjem nečistih voda.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
E, tako vam je sve u Opštini Prtijedor. Ne samo u u “Celpaku” nago u svakoj ulici, uličici, putiću, itd. Kada se “neki” projekti od interesa za SO Prijedor, onda oni ne moraju imati ni adekvanu dokumentaciju, ni nadzornog organa (ako ga već imaju taj će potpisati u kancelariji, sve što treba, bez izlaska na teren). A što se tiče izvođača radova, pa “Servis komerc ” je poznata stranačka firma, koja može i sa tenderom i bez tendera da obavlja poslove od interesa za opštinu, ali ne i za narod. Samo Zantasku ulicu (koja je duga cca 300 m) su najmanje 10 puta prekopavali. Ovo se može provjeriti kod građana koji žive u navedenoj ulici. U suštini sve što se radi u Prijedoru i Republici Srpskoj bez nadzora iz Evropske unije je uzaludno bacanje para, jer za godinu, dvije se opet mora “rehabilitovati” kako bi služilo svojoj svrsi.