BANJALUKA, Radni sastanak sa ciljem pripreme prednacrta Pravilnika o izgradnji postrojenja za tečni naftni gas i o uskladištavanju i pretakanju tečnog naftnog gasa održan je danas u organizaciji Ministarstva industrije, energetike i rudarstva Republike Srpske /RS/.
Pomoćnik ministra Dragana Kalabić pojasnila je da se novina u odnosu na važeći pravilnik preuzet iz SFRJ, odnosi se na liberalniji pristup postavljanju malih rezervoara, na šta je uticao napredak u tehnologiji njihove izrade i upotrebi materija za rezervoare, priključke i sigurnosne ventile, saopšteno je iz Ministarstva industrije, energetike i rudarstva RS.
Ona je istakla da će se predloženim rješenjima omogućiti veće korištenje tečnog naftnog gasa u urbanim sredinama u domaćinstvima uz poštovanje svih mjera zaštite od požara i eksplozije.
“Ovim pravilnikom, sa ciljem uređenja tržišta i povećanja sigurnosti korištenja boca u domaćinstvima, propisaće se minimalni tehnički uslovi koje moraju ispunjavati preduzeća da bi se mogla baviti nekom od ovih djelatnosti”, rekla je Kalabićeva u pisanoj izjavi medijima.
Prema njenim riječima, kako bi se spriječile eventualne zloupotrebe i nelegalni tokovi neatestiranih boca, Ministarstvo nastoji da pravilnike, kojima se definiše obavljanje djelatnosti vezano za tečni gas, usaglasi sa predstavnicima Federacije BiH /FBiH/.
U saopštenju se precizira da su sastanku prisustvovali predstavnici Ministarstva industrije, energije i rudarstva FBiH, predstavnici Inspektorata RS, nadležnih inspekcija pri Ministarstvu unutrašnjih poslova RS, kao i predstavnici privrednih subjekata koji se bave ovom djelatnošću.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Tehnolozi, šta je tačko, koji je i zašto se koristi “tečni naftni gas”.