BANJALUKA, Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik primiće danas predstavnike radnika Centra za medicinska istraživanja koji se nalazi u okviru ”Medicinske elektronike” u Banjaluci radi rješavanja njihovih problema, potvrdio je Srni predsjednik Sindikata zdravstva i socijalne zaštite RS Milenko Granulić. Granulić će predvoditi delegaciju radnika Centra na sastanku sa premijerom RS.
Sastanak delegacije radnika Centra sa premijerom RS zakazan je za 14.00 časova u Dodikovom kabinetu.
Obezbjeđenje, koje je unajmila zdravstvena ustanova “Medicinska elektronika” iz Banjaluke, spriječilo je u ponedjeljak, 1. februara, medicinsko osoblje i pacijente da uđu u ordinacije i službene prostorije.
Doktori i medicinsko osoblje podnijeli su Osnovnom sudu Banjaluka zahtjev za otvaranje stečajnog postupka u “Medicinskoj elektronici” u kojoj je državni kapital “na upitan način”, sredinom prošle godine, kupio banjalučki biznismen Mile Radišić za 183.000 KM.
Oko 40 zaposlenih u Centru za medicinska istraživanja i razvoj zdravstvene zaštite, koja je firma-kćerka “Medicinske elektronike”, potražuje neuplaćene doprinose za penzijsko i zdravstveno osiguranje od 2000. do 2009. godine.
Menadžment Dijagnostičkog centra Banjaluka nije iselio opremu iz objekta “C” do 30. januara, što je bio obavezan da učini prema Sporazumu o raskidu ugovora o zakupu prostorija i opreme sa “Medicinskom elektronikom”, zbog čega je zabranjen ulazak zaposlenima u prostorije “Medicinske elektronike”.
Predsjednik Upravnog odbora “Medicinske elektronike” Zoran Blaženović rekao je da je Sporazum o raskidu ugovora sa menadžmentom Dijagnostičkog centra potpisan u decembru 2009. godine, te da su oni 10. januara izgubili pravo na korištenje prostorija u “Medicinskoj elektronici”.
Mediji su ranije prenijeli da ordinacije Centra u kojoj se nalazi ambulanta za kardiologiju, otorinolaringologiju, te porodičnu medicinu, Uprava “Medicinske elektronike” namjerava izdati pod kiriju Telekomu Srpske.
U prostorijama “Medicinske elektronike” smještena je i ambulanta porodične medicine u kojoj se liječi oko 3 500 građana Banjaluke.
5 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
I trebaju ici kod premijera, mislim da je on najupuceniji u planove novog vecinskog vlasnika sa 35% kapitala. Da mi je znati, ko bi se usudio ovako nesto uciniti da nema mig na oba oka aktuelne vlasti. Pretpostavka rezultata posjete: Med elektronika je a.d. pa samim time i privatno vlasnistvo, te se vlada ne moze uplitati u politiku rada privatnog preduzeca. No vlada pruza punu podrsku izbacenim radnicima (doktori i sl.), te ce kroz sistem Ministarstva zdravstva, potraziti novi angazman sutnutim radnicima. Ma zaposlicemo mi njih, samo na proljece, a otpustiti na jesen.
Slažem se da su radnici na pravoj adresi. Nije isključeno da im po hitnom postupku Vlada uplati neuplaćene doprinose za penzijsko i zdravstveno osiguranje, naravno uz uslov da radnici povuku Zahtjev za stečaj i izađu iz objekta. Dalje će ići sve po smišljenom planu.
Možda će jednom nešto biti i pošteno, ne treba unaprijed suditi.
Ma hoće, ali na golom otoku.
Na goli otok ne idu lopovi nego politički disidenti.