BEOGRAD, Srbija treba da se trudi da maksimalno iskoristi sredstva koja bude dobijala od EU i usmjeri ih u poboljšanje života na selu, izjavio je danas ministar poljoprivrede Srbije Dragan Glamočić.
“EU izdvaja više od 50 odsto zajedničkog budžeta za poljoprivredu i ruralni razvoj, i to je ono gdje sigurno možemo doprinijeti poboljšanju kvaliteta života na selu”, naveo je Glamočić.
On je na radionici o kvalitetu života i blagistanja u gradskim i seoskim sredinama, rekao da je siguran da će blagodeti koje nudi EU najprije osjetiti upravo ruralno stanovništvo.
Evropska sredstva treba usmjeriti prije svega u popravljanje infrastrukture na selu, izgradnju škola i ambulanti, kako bismo pokušali da omladinu vratimo iz gradova u selo, kazao je Glamočić na skupu koji se održava u zgradi Rektorata Univerziteta u Beogradu.
On je naveo i da Srbija treba da iskoristi komparativne prednosti u proizvodnji hrane i pića.
“Srbija ne može da se mjeri sa razvijenim evropskim zemljama u masovnoj produkciji hrane, ali itekako može da se mjeri sa njima u proizvodnji specijaliteta, kao što su razne vrste sireva”, istakao je Glamočić.
Prvu radionicu te vrste, koja traje danas i sutra, organizovala je Asocijacija italijanskih i srpskih naučnika i istraživača, i okupiće eminentne stručnjake iz obe zemlje. (Tanjug)
2 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
sredstva iz EU unapredjenje..životnog standarda..gradjana na selu..podhitno.
i proizvodnja zdrave hrane…TO ĆE BITI DEFICIT BUDUĆNOSTI