BEOGRAD, Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da su uređenje tržišta rada i obrazovanja problemi od najvećeg značaja na kojima će Srbija morati da radi, a budući da za to nema dovoljno znanja i mogućnosti očekuje pomoć Njemačke.
Vučić je na prvoj sesiji dijaloga u okviru Njemačko-srpske inicijative za održivi rast i zapošljavanje, rekao da očekuje pomoć ne toliko u novcu koliko u znanju, te dodao da će Njemačka i dalje biti oslonac Srbiji.
“Dobrodošli u Srbiju. Osjećajte se kao u svojoj zemlji, zemlji evropskog partnera, a mi ćemo gledati da od vas naučimo što više”, rekao je Vučić.
On je naveo da je Srbija zainteresovana da uči, jer “napreduju samo oni koji uče”, dodajući da od 162 predstavnika njemačke nevladine organizacije za razvojnu pomoć GIZ-a u Srbiji u svom kabinetu ima dva predstavnika ove organizacije.
Vučić je najavio da će uskoro u Smederevu biti otvoreno njemačko preduzeće za preradu ribe, u početku za uvoz i obradu lososa i drugih riba, a kasnije za preradu domaće ribe.
On je rekao da je Njemačka sa 3,5 milijarde evra robne razmjene postala drugi partner Srbije u tome.
“Ono što je najvažnije i što molimo naše njemačke prijatelje da nam omoguće da kroz ovakve samite naučimo od njih kako da se mijenjamo. Moraćemo sebe da mijenjamo i za to je potrebno da mnogo naučimo”, rekao je Vučić.
Ističući da Srbija ulazi u godine dinamičnog rasta, Vučić je rekao da će prema očekivanjima Međunarodnog monetarnog fonda rast bruto domaćeg proizvoda iznositi od 1,75 do 1,8, dok Vlada Srbije očekuje rast od preko dva odsto.
Vučić je rekao da će Vlada intenzivno raditi na unapređenju preduzetničkog duha i da će pomagati mikro, mala i srednja preduzeća.
On je naveo da će 2016. biti godina preduzetništva, za šta je odvojeno tri puta više sredstava nego prošle godine. Srna
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Strašno!Pa pola Srbije već godinam radi u Njemačkoj i drugim tržištima.Šta je sa ovim narodom koji sve ovo sluša ?